• Mariola Bober

Mariola Bober

Jestem studentką czwartego roku Handlu Zagranicznego na Wydziale Ekonomicznym na Uniwersytecie Gdańskim. Poza studiowaniem energię na życie czerpię z pracy z dziećmi. Uwielbiam wchodzić w dziecięcy świat pełen spontaniczności i kreatywnych pomysłów, dlatego od czterech lat pracuje jako wychowawca na koloniach, różnego rodzaju obozach tematycznych czy spływach kajakowych. Od ponad roku posiadam również uprawnienia kierownika kolonijnego. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z języka angielskiego dzieciom ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Uwielbiam sporty ekstremalne, wymagające pokonania swoich lęków. Stąd też moje zainteresowanie wspinaczką i kajakarstwem. Staram się zapewnić dzieciom przede wszystkim dobrą zabawę i kreatywny wypoczynek wdrażając różnorodne zabawy integracyjne, mające na celu budowanie grupy. O dziwo, z reguły szybko zaprzyjaźniam się z "łobuzami na nie!", którzy pod koniec wyjazdu są "łobuzo-aniołami na tak!". Moi wychowankowie są skazani na sporadyczne wycie do księżyca przy ognisku, bo jedną z moich pasji jest muzyka i gra na gitarze. O ile dobrze pamiętam pierwszy raz zdecydowałam się popłynąć na spływ kajakowy około siedem lat temu i od tamtej pory nie wyobrażam sobie wakacji bez chociażby tygodnia spędzonego na wodzie w kajaku (no i kolejnego w górach).

Spływ kajakowy różni się znacznie od innych sposobów wypoczynku. Zawsze zadziwia mnie bliski kontakt z naturą oraz swego rodzaju specyficzna atmosfera, która udziela się wszystkim spływowiczom. Mówiąc bardzo prosto: spływ uczy życia w trudnych, zależnych od pogody warunkach, gdzie każdy zobowiązany jest współpracować i pomagać sobie nawzajem. Dzięki temu jest szansą na sprawdzenie samego siebie i stworzenie silnych więzi z innymi. Właśnie dlatego ten rodzaj ekstremalnego sportu bardzo mi się spodobał. Dlatego od roku posiadam uprawnienia Instruktora Turystyki I Rekreacji Polskiego Związku Kajakowego i zamierzam dalej rozwijać swoja pasję do kajakarstwa.